Italija in Anglija V živo poudarja in odziv, ko se finale Eura 2020 konča s streljanjem enajstmetrovk

Nogomet

Vaš Horoskop Za Jutri

Oglejte si v živo: Navijači se prelivajo proti Wembleyju za finale Eura 2020

Ključni dogodki

Anglija je v finalu Eura 2020 na enajstmetrovke premagala Italijo.

Trije mladi levi so zgrešili svoje udarce, potem ko so Azzurri prevozili celo razdaljo.

Luke Shaw je po dveh minutah odlično pripeljal stranko Garetha Southgatea, a je izenačenje Leonarda Bonuccija v drugem polčasu izenačilo igro, v kateri so bile priložnosti velike.

Jordan Pickford se je v streljanju najbolje odrezal z junaškim vratarjem, preden sta zgrešila Marcus Rashford in Jadon Sancho, ki sta bila oba pripeljana do enajstmetrovk.

Bukayo Saka je nato zgrešil odločilni udarec z točke, da bi Italiji podelil pokal.

Reakcijo opazujte tukaj.

01: 55Matthew Cooper

Mancini: 'Pomembno je za vse ljudi in vse oboževalce'

V pogovoru za RAI Sport je italijanski menedžer Roberto Mancini dejal: 'Dobro smo delali. Takoj smo prejeli gol in se borili, potem pa smo prevladovali v igri.

'Fantje so bili čudoviti, ne vem, kaj naj še rečem. Pomembno je za vse ljudi in vse oboževalce. Upam, da praznujejo. '

01:27 Matthew Cooper

Bonucci o 'neverjetni' zmagi

Kot odziv na zmago Italije je Leonardo Bonucci dejal: 'Neverjetno je, če pomislim, od kod smo začeli.

'Ko si na dnu luknje, vidiš, kako veliki moški ponovno pridobijo svojo moč.

'Želim se zahvaliti našemu odličnemu trenerju, naši odlični ekipi, naši veliki državi.

'Polni smo veselja in sreče.'

00: 55 Darren Wells

45 aretiranih v Londonu

Metropolitanska policija je potrdila, da so na dan finala Eura 2020 v Londonu aretirali 45 ljudi, saj so prizori na stadionu Wembley in okoli njega padli v kaos.

Začetek ob 20. uri je imel vedno možnost, da se izkaže za problematičen za organe pregona v prestolnici, saj je veliko oboževalcev pred poldnevom naletelo na pivnice ali ulice, oborožene s pijačo.

Tako Leicester Square kot Trafalgar Square sta bila zapakirana, preden sta ju pustila v morju smeti in razbitih steklenic. Podobno sliko je bilo mogoče videti na Wembleyjevi poti, preden so prizori kmalu postali grdi.

Velike skupine navijačev brez vstopnic so sili mimo oskrbnikov pri tleh, mnogi so ostali med tekmo, kar je povzročilo motnje pri plačilu obiskovalcev tekem.

Celotna zgodba.

00: 51Nathan Ridley

Oglejte si, kako Southgate priznava kazen

Oglejte si, kako je Gareth Southgate priznal, da so bili strelci enajsta njegova odločitev.

Marcus Rashford in Jadon Sancho sta prišla pozno, da bi izvedla udarce na mestu, a zgrešila.

mercedes 4x4

Bukayo Saka je prav tako videl svojo peto in odločilno enajstmetrovko, ki jo je rešil igralec turnirja Gianluigi Donnarumma.

00: 43Nathan Ridley

FA 'zgrožena' nad rasizmom

Tiskovni predstavnik FA je to dejal v odgovor na spletno zlorabo, namenjeno angleškim igralcem nocoj: 'FA odločno obsoja vse oblike diskriminacije in je zgrožen nad spletnim rasizmom, ki je bil namenjen nekaterim našim angleškim igralcem na družbenih medijih.

'Ne moremo biti jasnejši, da nihče, ki stoji za tako odvratnim vedenjem, ni dobrodošel pri spremljanju ekipe. Naredili bomo vse, da podpremo prizadete igralce, hkrati pa pozvali najstrožje kazni za vse odgovorne.

'Še naprej bomo storili vse, da izločimo diskriminacijo iz igre, vendar vlado prosimo, naj hitro ukrepa in sprejme ustrezno zakonodajo, da bo imela ta zloraba posledice v resničnem življenju.

'Podjetja za družbena omrežja se morajo okrepiti in prevzeti odgovornost ter ukrepati, da bi zlorabnikom prepovedala dostop do svojih platform, zbrati dokaze, ki lahko vodijo do pregona, in podpreti njihovo osvoboditev pred tovrstnimi grozljivimi zlorabami.'

00: 40Nathan Ridley

Chiellini na 'zasluženi' zmagi

Italijanski branilec Georgio Chiellini pravi, da si je njegov narod zaslužil zmago v finalu.

'Zaslužili smo si zmago, čutili smo, da je v zraku nekaj posebnega,' je dejal kapetan Azzurri.

'Zaslužimo si to, vsa Italija si to zasluži. Zdaj pa uživajmo! Zaslužimo si to zmago. '

00: 35Ben mož

Shearer udarja po Kanejevem zaslonu

Alan Shearer se je namenil nastopu Harryja Kanea in opozoril na dejstvo, da v celotnem finalu Eura 2020 ni imel niti enega dotika v škatli Italije.

Prvi finale velikega turnirja v Angliji po letu 1966 se je končal znano, saj so trije levi po izidu 1: 1 po podaljšku utrpeli srce.

Ekipa Garetha Southgatea se je na Wembleyju odlično začela, Luke Shaw pa je po manj kot dveh minutah streljal s križem Kierana Trippierja.

Kane je imel v tem prvem polčasu veliko veselja, spustil se je globoko in narekoval igro, pri čemer je redno našel enega od dveh naprednih krilnih branilcev Anglije.

Več od Shearerja tukaj.

00: 32Tom Cavilla

Ferdinand brani angleško moštvo

Rio Ferdinand je kljub hudemu finalnemu porazu na Euro 2020 skočil v obrambo angleške reprezentance.

Ekipa Gareth Southgate je po dveh minutah igre prišla do popolnega začetka tekme, Italija pa je po izenačenju Leonarda Bonuccija v drugem polčasu izenačila podaljšek.

kaj pomeni 220

Marcus Rashford, Jadon Sancho in Bukayo Saka so nato v nastali strelski tekmi ubranili točkovne udarce, saj je ekipa Roberta Mancinija z enajstmetrovkami zmagala s 3: 2.

Nesreča Anglije na velikih turnirjih se nadaljuje, vendar je bil Ferdinand poln hvale za edinstveno potovanje, na katerega je državo popeljala trenutna stran treh levov.

Nadaljujte z branjem .

00: 29Matthew Cooper

Bonucci pošlje sporočilo o modricah

Italijanski branilec Leonardo Bonucci je v eno od televizijskih kamer kričal, da 'prihaja v Rim', takoj po tem, ko se je v finalu Eura 2020 uvrstila ekipa Roberta Mancinija.

Italija je z enajstmetrovkami premagala Anglijo s 3-2, da bi osvojila turnir, Bonucci pa je v rednem času dosegel izenačenje in prav tako preusmeril strel iz točke.

Trije levi so se sanjsko začeli, Luke Shaw je po eni minuti in 57 sekundah dosegel najhitrejši gol doslej v finalu evropskega prvenstva.

Vendar pa se je Italija v drugem polčasu spet izenačila, Bonucci pa je po zadetku z golom zadel.

Celotno zgodbo preberite tukaj.

00: 20Nathan Ridley

Lineker naredi Anglijo povpraševanje

23: 50Nathan Ridley

Kane o stiski srca

Angleški kapetan Harry Kane pravi, da je njegova ekipa po tekmi za BBC Sport dala vse, kar je bilo v njihovi moči.

12 slik kamnite ženske

'Fantje niso mogli dati več. Kazni so očitno najhujši občutek na svetu, ko izgubiš, «je dejal Kane. 'To je bil fantastičen turnir in morali bi dvigniti glavo, a seveda bo zdaj bolelo, nekaj časa bo bolelo. Smo na pravi poti in gradimo in upajmo, da bomo lahko naslednje leto napredovali. '

'Igramo proti zelo dobri strani. Odlično smo začeli. Mogoče je padel preveč globoko. Včasih, ko dosežeš tako zgodaj, je enostavno poskusiti ublažiti pritisk in se tega držati, kar se je verjetno zgodilo. Imeli so veliko žoge, imeli so veliko posesti, a če smo pošteni, smo imeli precej nadzora. Nismo si ustvarili preveč priložnosti, potem so očitno dosegli svoj preboj iz set-a, potem pa je bilo verjetno 50/50.

'V podaljšku smo prerasli v igro, imeli nekaj polpriložnosti, potem so očitno enajstmetrovke enajstmetrovke. Šli smo skozi naš postopek. Fantje so naredili vse, kar so lahko, samo ni bil naš večer. '

23: 46Nathan Ridley

Razočaranje po vsej državi

Angleški navijači morda ne bodo slavili zmage, vsekakor pa imajo ekipo, na katero so lahko ponosni.

(Slika: PA)

23: 43Nathan Ridley

Southgate glede kazni

Angleški menedžer Gareth Southgate je priznal, da so Angleži izvajal enajstmetrovke.

V pogovoru za BBC Sport je Southgate razkril: 'Na streljanje enajstmetrovk smo se pripravili čim bolje, to je moja odgovornost, jaz sem izbral fante za udarce. Na koncu v normalnem časovnem obdobju igre nismo mogli dokončati.

Ob izročitvi pete kazni 19-letnemu Bukayo Saki je dejal: 'To je moja odločitev, da mu izrečem to kazen, to je v celoti moja odgovornost. To ni on ali Marcus ali Jadon, delamo skupaj, delamo jih na treningih, do tega smo prišli. To je moj klic kot trenerja. '

O Marcusu Rashfordu in Jadonu Sanchu je obžaloval: 'To je vedno tveganje, da tečeš, vendar sta bila daleč najboljša in če želiš vse te napadajoče igralce postaviti na igrišče, moraš to narediti pozno. To je bila igra na srečo, če pa smo igrali zgodaj, bi lahko tako ali tako izgubili tekmo v običajnem času. Začeli smo dobro, mislim, da je naš sistem dobro deloval proti njihovemu. '

23: 37Nathan Ridley

Keane hvali Anglijo

Roy Keane je priznal, da se mu zdi, da si nobena ekipa ne zasluži izgubiti tekme, in pohvalil tri leve, ki so stopnili.

'To je neverjetna noč, briljantna nogometna noč. Ko je šlo za enajstmetrovke, sem Garyju rekel, da menim, da si nobena ekipa ne zasluži izgube, «je za ITV povedal Keane.

'Nekdo mora zgrešiti enajstmetrovko, vendar ni noč, da bi bili kritični do katerega od igralcev, Garetha in njegovega osebja.

'Mislim, da so bili veličastni. Namesto da bi kritiziral igralce, ki zgrešijo, občudujem igralce, ki napredujejo. '

23: 34Nathan Ridley

7 govornih točk

• Sprememba Garetha Southgatea takoj izplača dividende
  • Luke Shaw si zasluži boljše, kot ga konstantno omenja Mourinho
  • Anglija in Declan Rice postaneta fizična

Le nekaj od sedmih govornih točk, ki jih je Mark Jones izbral v finalu.

stephen fry elliott spencer

(Slika: Pool preko REUTERS)

23: 29Nathan Ridley

Ferdinand se ne strinja s Shearerjem

Rio Ferdinand je šel proti Shearerju in rekel: 'To se je dogajalo več let. Ljudje so dali igralce. Morda ne tako pozno, ampak proti koncu; zadnjih pet, štiri, tri minute. Igralci pridejo na to igrišče in nadaljujejo kot igralci kazni, ker so priznani.

'Rashford je priznani izvajalec enajstmetrovk za Man United. To se zgodi.

'Leta v turnirskem nogometu gledamo navzdol in največji igralci, najboljši igralci na svetu včasih zgrešijo enajstmetrovke. To so mladi otroci. To morajo pogledati. Veliki igralci v preteklosti, [Roberto] Baggio itd. So zgrešili velike kazni. '

Shearer se je odzval z besedami: 'Ko niste igrali velikega pomena na turnirju, čeprav v Riu ali tekmi, potem pridite in prosite za minuto. V tej situaciji se morate psihično popraviti. Nisi brcnil nogometa .. Tri ure sediš na hrbtu. '

23: 26Nathan Ridley

Shearer sprašuje o kazenskih podplatih

Nekdanji angleški napadalec Alan Shearer je podvomil v odločitev Garetha Southgatea, da bosta Marcusa Rashforda in Jadona Sancha izpeljala enajstmetrovko, pri čemer je par v streljanju izpadel.

'To je veliko, veliko vprašanje,' je priznal Shearer.

'Velika zahteva, da dva igralca namenite minuto, da rečeta, da boste za nas izvedli enajstmetrovko.

'Kot igralec ste tako ali tako pod pritiskom, toda dodatni pritisk, ki ste ga imeli na tiste posameznike, ko niste imeli občutka za nogomet, sploh niste vpleteni v igro, potem ste postavljeni v to situacijo. To je velika, velika prošnja. '

23: 11Nathan Ridley