Ole Gunnar Solskjaer potrjuje načrte za Jesseja Lingarda po prijateljski vrnitvi Manchester Uniteda

Nogomet

Vaš Horoskop Za Jutri

Ole Gunnar Solskjaer pravi, da trenutno računa na Jesseja Lingarda, ko je napadel Anglija njegov povratek za klub v Derbyju .

Lingard je navdušil v drugi polovici lanske sezone, ko je bil posojen pri West Hamu in je na 16 tekmah dosegel devet golov, ko je pokazal formo, ki ga je vrnila v angleško ekipo.

Izdelek United Academy je še vedno iskan za stalno pogodbo v vzhodnem Londonu, vendar se je vrnil v svoj matični klub za predsezono in se predstavil v prijateljski zmagi Uniteda nad Derbyjem v nedeljo v Pride Parku z 2: 1.

Lingard je prišel ob polčasu, ko je obiskovalcem pomagal do zmage, zadetka sta dosegla mladina Tahith Chong in Facundo Pellistri, 28-letnik pa je skoraj zadel tretjino, ko je zadel les.

Solskjaer se je vrnil v postavitev Uniteda v Derbyju

Solskjaer se je vrnil v postavitev Uniteda v Derbyju (Slika: Akcijske slike prek Reutersa)

Poročila kažejo, da West Ham noče doseči izklicne cene Uniteda za približno 30 milijonov funtov za Lingarda, vendar Solskjaer pravi, da je vesel, da ga ima v svoji ekipi.

'Jesse se je vrnil, bil je svetel, želi se boriti za svoje mesto,' je za MUTV povedal Solskjaer.

'Včasih [v zadnji sezoni] nam je manjkalo nekaj možnosti. Jesse je trenutno v načrtih. '

Eden od razlogov, zakaj bi Solskjaer morda želel obdržati Lingarda, je poškodba rame Marcusa Rashforda.

Zdi se, da bo napadalec zamudil prva dva meseca prihajajoče kampanje, saj je operiran zaradi težave, ki ga že dolgo muči, šef Uniteda pa je posredoval posodobljeno informacijo o poškodovanem napadalcu Anglije.

'Iščemo najboljše možnosti,' je dejal.

«Odšel je, da bi o tem malo razmislil.

'Zanj in za klub moramo narediti najboljše ukrepe. '

Solskjaer pravi, da računa na Lingarda

Solskjaer pravi, da računa na Lingarda (Slika: Akcijske slike prek Reutersa)

'To še vedno obravnavamo s strokovnjaki.'

Ko je govoril o igri kot celoti in nastopu poletnega podpisnika Toma Heatona, ki se je vrnil v klub, je Solskjaer dodal: 'Prva tekma je vedno težka, prvi preizkus v 45 minutah, veliko igrišče, je trajalo malo časa za začetek, veliko mladih igralcev, ki dobijo priložnost igrati z nekaterimi iz prve ekipe.

„[Heaton] se je v svoji karieri tako dobro obnašal.

'Ko sem prihajal, sem bil ravno na koncu kariere, zato sem tako vesel, da ga imam.

'Tudi Tom želi igrati, mislim, da v prejšnji sezoni ni imel sreče s poškodbo.