Liverpool 3-4 Hertha Berlin: 5 govorilnih točk, ko se je Virgil van Dijk končno vrnil po poškodbi

Nogomet

Vaš Horoskop Za Jutri

Liverpool je v četrtek nadaljeval s pripravami na sezono z zabavnim trilerjem proti Bundesligi Hertha BSC.

vsi covid simptomi uk

Sadio Mane, Takumi Minamino in Alex Oxlade-Chamberlain so bili na srečanju v Innsbrucku tarča za stranko Jurgena Kloppa, čeprav bo zaskrbljenost glede pošiljanja štirih zadetkov.

Predsezona je namenjena izgradnji kondicije pred novo kampanjo, in ker se Premier League vrača čez nekaj več kot dva tedna, sta ključna vrnitev igralcev po poškodbah in popolnoma pripravljena ekipa.

Virgil van Dijk in Joe Gomez nudita naslove te igre, ko sta nastopila prvič v koledarskem letu, medtem ko je navdušilo tudi veliko obrobnih igralcev in mladih zvezd.

Tu je pet stvari, ki so nam padle v oči v četrtkovi akciji.

Virgil van Dijk se je dolgo pričakovano vrnil v Liverpool proti Hertha BSC kot zamenjava za drugi polčas (Slika: Liverpool FC preko Getty Images)

Van Dijk in Gomez sta spet v akciji

Nazadnje sta bila na igrišču hkrati Virgil van Dijk in Joe Gomez, Liverpool pa je preživel najnižji trenutek - ponižujoč poraz 7-2 proti Aston Villi oktobra 2020.

Van Dijk je v naslednji tekmi utrpel poškodbo ob koncu sezone - derbi Merseysidea proti Evertonu - medtem ko je Gomez naslednji mesec doživel podobno usodo, saj so rdeči doživeli krizo obrambnih poškodb.

Te poškodbe se zdijo kot pred življenjem in oba branilca sta se prvič po teh odpuščanjih v Innsbrucku vrnila v akcijo.

Oba osrednja branilca sta nastopila kot nadomestna v drugem polčasu proti Herthi v igri, v kateri je Joel Matip začel skupaj z novim centralnim branilcem Ibrahimo Konate.

Razumljivo je, da klub sprejema vse previdnostne ukrepe glede telesne pripravljenosti obeh igralcev z zavedanjem, da bi lahko bila vsaka hitra vrnitev dolgoročno škodljiva.

Oba igralca sta bila v predsezoni sproščena na polnem treningu in v akciji, z upanjem, da bosta vsaka v polni formi za Premier League, ki se bo začela čez nekaj več kot dva tedna.

Verjetno bo vsak od začetka vključen v vsaj eno od dveh preostalih tekem pred sezono, saj jih Jurgen Klopp upa, da jih bo vrnil v optimalno kondicijo.

Konate in Matip sta prav tako popolnoma primerna skupaj z Rhys Williams in Nathaniel Phillips, ki si vzameta minute, je videti, da bo v prihodnji kampanji velika konkurenca za izhodišča.

Harvey Elliott je pritegnil pozornost Liverpoola

Harvey Elliott je pritegnil pozornost Liverpoola (Slika: Liverpool FC preko Getty Images)

Elliott poln samozavesti

Tako kot je bilo v nedavni zmagi pred sezono pred Mainzom, je Harvey Elliott v uvodnih 45 minutah navdušil na desni strani sredine sredine tri za Redse.

747 številka dvojnega plamena

Najstnik se je vrnil z izposoje pri Blackburn Rovers - dosegel je sedem golov v 42 nastopih - in je šel naravnost v višjo ekipo za prihajajočo sezono.

Živahen in proaktiven vezist se je Elliott vsiljeval v predsezonskih igrah in pokazal, da mu pri napredovanju ne manjka samozavesti ali prepričanja.

Proti Herthi je bil urejen na žogi in pokazal je sposobnost, da opazi podajo in teke sprednjih treh - kar je ključno za napadalnega vezista v trojici vezistov Kloppa.

Toda poleg pripravljenosti, da bi prišel na napredna področja, je industriji zagotovil tudi hitrost dela in odpravil žogo, da bi zaprl prostore in preganjal nasprotnike.

S seboj nosi drskost, ki je vedno koristna za mlade, čeprav dva odkrito ambiciozna prizadevanja za dosego zadetka - polvolej, ki je šel dobro pred volejem po blokiranem vrtljaju - kažejo, da je morda preveč pripravljen dati izjavo.

Bi moral biti Harvey Elliott naslednja sezona v najmočnejšem XI Liverpoola? Komentar spodaj

Takumi Minamino je v prijateljskem porazu dosegel zadetek za Liverpool

Takumi Minamino je v prijateljskem porazu dosegel zadetek za Liverpool (Slika: Liverpool FC preko Getty Images)

mcdonalds škatla za prigrizke z mozzarello

Lažna devetka daje drugo priložnost

Takumi Minamino in Alex Oxlade-Chamberlain sta imela v napadu Liverpoola po 45 minut v vlogi 'lažne devetke'.

Ker sta Sadio Mane in Mohamed Salah zagotovila tempo, neposrednost in grožnjo golov z vsakega boka, sta bila Minamino in nato Oxlade-Chamberlain zadolžena, da sta se spustila nekoliko globlje kot del prve trojke.

Oba igralca imata v ekipi Kloppa nedoločene vloge; Minamino se je trudil narediti vtis na Anfieldu, drugo polovico prejšnje sezone pa je preživel na posojilu pri Southamptonu, medtem ko Oxlade-Chamberlain ni našel konstantne forme in sposobnosti.

olivia wilde harry styles

Oba sta bila v predsezoni redno razporejena, saj naj bi oba imela vidnejšo vlogo v zasedbi prve ekipe Redsov, vsak pa si prizadeva za vlogo, ki jo običajno zaseda Roberto Firmino.

Minamino je navdušil z dobro igro povezovanja in svoj tek v okvir presegel za drugi gol in izenačenje Liverpoola, medtem ko je Oxlade-Chamberlain poskrbel za svojo običajno dinamiko in energijo-zadnjo tretjino je dosegel s čudovitim udarcem.

Vsak igralec je morda imel vprašalnike o svoji prihodnosti v klubu, vendar njihova pomembnost v teh igrah kaže na večjo udeležbo v naslednji sezoni.

Kostas Tsimikas je zagotovil asistenco za gol Sadia Maneja in Liverpoola

Kostas Tsimikas je zagotovil asistenco za gol Sadia Maneja in Liverpoola (Slika: Liverpool FC preko Getty Images)

Dobro, slabo in grdo

Še en igralec, ki je bil na obrobju prve ekipe Liverpoola, Kostas Tsimikas je eden od pozabljenih mož na Anfieldu.

Lani poleti je iz Olympiakosa podpisal tekmovanje Andyju Robertsonu na levem branilcu, nazadnje pa je odigral slabih pet minut akcije Premier League.

Tu je nastopil v 45 minutah, vendar je bil vpleten v glavno dogajanje, takoj odkar je zadel udarec v obraz in se moral zdraviti.

Grški branilec je neprevidno in po nepotrebnem priznal prosti strel, s katerega je Hertha odprla zadetek, deloma pa je bil kriv tudi za drugi gol, ko je dovolil Dodiju Lukebakiu iz Herthe preveč prostora, da si vzame čas za žogo in poda Suat Serdar je dosegel čudovit zaključek.

Kljub temu je imel veliko pozitivnih trenutkov, ki so kazali na njegove podobnosti z Robertsonom in razloge za njegov podpis, ter pokazal močno tehnično sposobnost in pripravljenost, da se pridruži napadom.

To je bilo nagrajeno z njegovo udeležbo pri prvem zadetku Liverpoola, saj je njegov tek pred krilom pred tem izbral Sadia Maneja s čudovito neposredno asistenco.

V naslednji sezoni verjetno ne bo močan, a če Robertson ne bi bil na voljo, je to bil okus tega, kar bo prinesel na mizo.

Hertha Berlin je v prijateljski tekmi pred sezono odprla točkovanje proti Liverpoolu (Slika: City-Press prek Getty Images)

dnevno ogledalo Manchester United

Tekmovanje v vratarju

Nobenega dvoma ni, da bo Alisson Becker, ki se po teku v finale Copa America z Brazilijo še vrača na predsezonske treninge, naslednja sezona Liverpoolova številka ena, a kdo bo glavni podpornik?

Caoimhin Kelleher, Adrian San Miguel in Loris Karius ostajajo v knjigah Liverpoola, te tekme pred sezono pa so pokazale, kako se bodo razmere odvijale v tej sezoni.

Kelleher je zdaj začel na vsaki prijateljski tekmi proti Mainzu in Herthi, Adrian pa ga je zamenjal ob polčasu na vsaki tekmi, pri čemer Karius ni sodeloval.

Mladinski diplomant rdečih Kelleher ima očitno zaupanje Jurgena Kloppa, vendar mu bo v tej sezoni morda dovoljeno zapustiti klub, saj bo Adrian obdržan, Karius pa je pripravljen na nov izhod.

Vratarjem ni bilo mogoče očitati nobenega od štirih zadetkov Herthe na tej tekmi, saj se zdi, da bodo Kloppu padli v oči in si prizadevajo utrditi svoj status glavne podpore za naslednjo sezono.

Ali želite ekskluzivni predogled VAŠEGA kluba pred sezono - tako v nabiralniku kot v poštnem nabiralniku? Pojdite sem, če želite izvedeti več in zavarovati svoj izvod .