Vaš Horoskop Za Jutri

Športna osebnost leta BBC je eden najbolj pričakovanih dogodkov na športnem koledarju.

Športniki in ženske iz vseh disciplin se združujejo, da proslavijo vse dosežke britanskega športa v letu 2018.

strictly old in katya

Mo Farah je aktualni prvak, vendar bo na pokalu novo ime, ko bo nocoj razglašen zmagovalec.

Ožji izbor je bil pravkar razkrit, Harry Kane pa vodi skupaj z zmagovalcem Tour De France Geraintom Thomasom in svetovnim prvakom v formuli 1 Lewisom Hamiltonom.

Pridružijo se jim še sprinterka Dina Asher -Smith, skeletna dirkačica Lizzy Yarnold in kriket James Anderson - toda za Tysona Furyja ni prostora.

Boksar je presenetljiva pomanjkljivost, ki je bila podprta s 3/1, zaradi česar je eden izmed favoritov pri stavnicah, ki je nagrado odnesel domov.

Tu so vsi kandidati za dvig pokala.

Harry Kane - 15/8

Kane je bil izjemen igralec Anglije na poletnem svetovnem prvenstvu (Slika: Reuters)

Dosleden vir ciljev za klub Tottenham Hotspur, napadalec Harry Kane je imel leto 2018 nepozabno.

Kane je zaključil še eno zvezdniško sezono v Premier ligi in dosegel 30 golov, z dodatnimi 11 udarci v pokalnih tekmovanjih.

Potem je prišlo svetovno prvenstvo, največja etapa v vsem nogometu, in Kane ni razočaral. Bil je ena vodilnih osebnosti v najboljšem angleškem turnirju v tujini od Italije 90, saj so se trije levi uvrstili v polfinale.

Turnir je bil tudi okvir za prvo zmago Anglije v streljanju z enajstmetrovkami v zgodovini svetovnega pokala, vendar se bo Kane najbolj spominjal svojega časa v Rusiji, ko je bil prvi angleški igralec, ki je osvojil zlati čevelj po Garyju Linekerju v Mehiki 86.

pomen števila 15

Geraint Thomas - 9/4

Thomas je postal šele tretji Britanec, ki je zmagal na Tour de France (Slika: AFP)

Valižanski čarovnik Team Sky Geraint Thomas se je imel po letošnji zmagi na Tour De France spomniti na leto.

Postal je šele tretji Britanec, ki je zmagal na Tour, po uspehih Bradleyja Wigginsa in Chrisa Froomeja v zadnjih letih.

Poleg Toura je Thomas na letošnjem državnem prvenstvu v cestnem prometu zasedel prvo mesto v kronometru in dosegel najbolj znano leto v svoji karieri.

Lewis Hamilton - 10/3

Hamilton je letos osvojil svoj peti naslov svetovnega prvaka (Slika: James Moy Photography/PA Images)

Lewis Hamilton, ki velja za enega najboljših voznikov formule 1 v zgodovini, je s petim svetovnim naslovom zaključil še eno sterling leto.

Hamilton je na poti do naslova zmagal na 11 nagradah Grand Prix, ko je odpravil izziv Sebastiana Vettela.

33-letnik bo skušal dodati gongo športne osebnosti leta drugim individualnim nagradam, ki jih je prejel v zadnjih 12 mesecih: spominski pokal gloga, ki ga je osvojil rekordno osmič, in FIA Pirelli Nagrada Pole Position, ki jo je prejel že četrtič.

Dina Asher -Smith - 12/1

Asher-Smith je najverjetneje ženska dobitnica nagrade (Slika: Getty Images Europe)

Britanska šprinterka Dina Asher-Smith je bliskovito začela svojo mlado atletsko kariero in osvojila številne medalje na nacionalni in mednarodni sceni.

Asher-Smith je osvojila zlate medalje v štafeti 4x100m na ​​igrah Commonwealtha in štafeti 100m, 200m in 4x100m na ​​evropskem prvenstvu v Berlinu, leto pa je zaključila kot skupna najhitrejša ženska nad 100 m in najhitrejša nad 200 m

Nedavno je zmagala tudi na gonju BT Sport Action Woman of the Year.

Lizzy Yarnold - 33/1

Lizzy Yarnold je tujka za glavno nagrado (Slika: Getty Images AsiaPac)

Lizzy Yarnold je svojo izjemno okostnjaško kariero končala na vrhu, ko je februarja v Pyeongchangu osvojila zimsko olimpijsko zlato.

Yarnold je najstarejša oseba, ki je doslej osvojila zlato okostje, saj je branila krono, ki jo je osvojila štiri leta prej v Sočiju.

30-letnica se je borila s poškodbami in boleznijo, da je osvojila krono na dramatičen način in s tem dosegla rekord v svoji zadnji vožnji.

zadnja fotografija madeleine mccann

Od takrat je napovedala upokojitev iz športa in tako zaključila veličastno kariero na ledu.

James Anderson - 80/1

Anderson je presenetljivo uvrščen na ožji izbor (Slika: REUTERS)

Angleški zvezdnik James Anderson je v začetku tega leta postal najuspešnejši hitri kegljač v testnem kriketu.

Pomorščak je presegel Glenna McGratha, ko je na ovalu proti Indiji izpeljal 564. preizkusno žrebico.

36-letnik iz Burnleyja je že več kot desetletje nosilec angleške strani in ne kaže znakov upočasnitve.

Pomagal jim je pri zmagah v seriji Test nad Indijo in Šrilanko, ko sta se lani pozimi odbila od razočarajočega poraza Ashes.

Preberi več

BBC -jeva športna osebnost leta 2018
Thomas je postal kronani zmagovalec Mongerjev govor 'prekinil' avtor Balding Hamilton je bil kritiziran zaradi komentarjev 'slumov' Oboževalci so se razburjali, ko je Fury izpustil finaliste